Paljenjem svijeća i molitvom danas 17. studenoga 2016. godine kod kapelice u Gornjem Kraljevcu obilježen je Dan sjećanja na Vukovar, na vukovarsku tragediju 1991. godine i stradanja u velikosrpskoj agresiji. Okupljeni mještani zajedno su sudjelovali u molitvi za sve poginule branitelje koju je predvodio župnik Pavao Mesarić.

“Morate iznova graditi.
Prvo svoju prošlost, tražiti svoje korijene, zatim svoju sadašnjost,
a onda, ako vam ostane snage,
uložite je u svoju budućnost.
A grad, za nj se ne brinite, on je sve vrijeme bio u vama.
Samo skriven. Da ga krvnik ne nađe. Grad-to ste vi!”
(Siniša Glavašević)