Poštovane članice KUU „Društvo žena Gornji Kraljevec", cijenjeni posjetitelji naše web stranice i ljubitelji međimurske kulturne baštine. Ne tako davne 1989. Godine, malo tko je mogao zamisliti da će jedna mala udruga izrasti u ovako snažnu udrugu kao što je naša – Kulturno umjetnička udruga „Društvo žena Gornji Kraljevec“. Ako se samo prisjetimo koliko smo toga zajedničkim snagama napravile, koliko smo pokazale, naučile i sačuvale, onda je to zaista puno za jednu udrugu. Sati sati proba, mnogobrojni nastupi, sve nas je to pokretalo i davalo snage za dalje. Rezultati nisu izostali.

Paljenjem svijeća i molitvom danas 17. studenoga 2016. godine kod kapelice u Gornjem Kraljevcu obilježen je Dan sjećanja na Vukovar, na vukovarsku tragediju 1991. godine i stradanja u velikosrpskoj agresiji. Okupljeni mještani zajedno su sudjelovali u molitvi za sve poginule branitelje koju je predvodio župnik Pavao Mesarić.

“Morate iznova graditi.
Prvo svoju prošlost, tražiti svoje korijene, zatim svoju sadašnjost,
a onda, ako vam ostane snage,
uložite je u svoju budućnost.
A grad, za nj se ne brinite, on je sve vrijeme bio u vama.
Samo skriven. Da ga krvnik ne nađe. Grad-to ste vi!”
(Siniša Glavašević)