Poštovane članice KUU „Društvo žena Gornji Kraljevec", cijenjeni posjetitelji naše web stranice i ljubitelji međimurske kulturne baštine. Ne tako davne 1989. Godine, malo tko je mogao zamisliti da će jedna mala udruga izrasti u ovako snažnu udrugu kao što je naša – Kulturno umjetnička udruga „Društvo žena Gornji Kraljevec“. Ako se samo prisjetimo koliko smo toga zajedničkim snagama napravile, koliko smo pokazale, naučile i sačuvale, onda je to zaista puno za jednu udrugu. Sati sati proba, mnogobrojni nastupi, sve nas je to pokretalo i davalo snage za dalje. Rezultati nisu izostali.

ŽVS KUU "DRUŠTVO ŽENA GORNJI KRALJEVEC"  nastupila je 09. srpnja 2016. godine u Gornjem Mikloušu na večeri izvorne pučke pjesme  "Izašla je sjajna zvijezda" u sklopu manifestacije "ZAPOVIJED POD LIPOM".

NASTUPILO JE PET SKUPINA I TO  NAGRAĐIVANE ŽENSKE VOKALNE SKUPINE:

1. Ženski vokalni sastav KUD-a Sloga Miklouš

2. ŽVS KUU "Društvo žena Gornji Kraljevec"

3. Ženska pjevačka skupina KUD_a Sv. Ana- Vučjak, Karlovac

4. Ženska pjevačka skupina KUD-a Ogranak seljačke sloge "Posavski Bregi"

5. Ženska pjevačka skupina KUD-a "Seljačka sloga" Bobovac

Manifestacija je održana u dvorištu etno kuće Centra za kulturu u Gornjem Mikloušu.