Poštovane članice KUU „Društvo žena Gornji Kraljevec", cijenjeni posjetitelji naše web stranice i ljubitelji međimurske kulturne baštine. Ne tako davne 1989. Godine, malo tko je mogao zamisliti da će jedna mala udruga izrasti u ovako snažnu udrugu kao što je naša – Kulturno umjetnička udruga „Društvo žena Gornji Kraljevec“. Ako se samo prisjetimo koliko smo toga zajedničkim snagama napravile, koliko smo pokazale, naučile i sačuvale, onda je to zaista puno za jednu udrugu. Sati sati proba, mnogobrojni nastupi, sve nas je to pokretalo i davalo snage za dalje. Rezultati nisu izostali.

S prelijepim običajem završavamo još jedan uspješan tjedan. Članice KUU «Društvo žena Gornji Kraljevec» danas su se vratile ne u prošlo, već i pretprošlo vrijeme, no nikako ne i zaboravljeno.
Jeda lijepi, ali već gotovo zaboravljen običaj «ČEHARA» nekad se u zimsko vrijeme održavao u skoro svakoj kući.
Perje od peradi se skupljalo cijelu godinu.
U kući gdje je bila djevojka čehare su trajale po dva dana.
Pored pjesme i plesa, gazdarica je navek nekaj preprajla za pojesti. To je najčešće bila hladnetina i zdigani kolači. Saka gazdarica se jako trudila, kaj pre joj ne bude hujše kak drugdi.
Često je i čehara bila mjesto rođenja novih ljubavi, koje su ubrzo urodile prosidbom i svadbom.
Nažalost, to se više ne može vratiti, ali može se sačuvati dio onoga što je nekad veselilo ljude.