Povijest KUU "Društvo žena Gornji Kraljevec" Osnivanje udruge započelo je u ljetnim večerima 1989. godine na inicijativu Štefanije Jambrošić, Bernarde Đuranec, Dragice Novinić i Dragice Srpak. Prvi sastanak održan je 27. kolovoza 1989. godine, na njemu je izabrano prvo rukovodstvo tadašnjeg "Aktiva žena" Za prvu predsjednicu izabrana je Štefanija Jambrošić. Cilj osnivanja Udruge bio je poticanje, razvijanje i unapređivanje kulture i očuvanje etno baštine na području svog djelovanja, poticanje...